
Ohmite
Product No:
L25J100E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 25W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.6545
8.6545
10
8.11775
81.1775
25
7.57606
189.4015
50
6.67432
333.716
100
5.77239
577.239
250
5.231194
1307.7985
500
4.870422
2435.211
1000
4.50965
4509.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 270 |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 25W |
| Package / Case | Radial, Tubular |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Size / Dimension | 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/°C |