
Ohmite
Product No:
L25J15KE
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES CHAS MNT 15K OHM 5% 25W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.7185
9.7185
10
9.1105
91.105
25
8.50326
212.5815
50
7.49075
374.5375
100
6.478525
647.8525
250
5.87119
1467.7975
500
5.466262
2733.131
1000
5.061362
5061.362
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 270 |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Resistance | 15 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 25W |
| Package / Case | Radial, Tubular |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Size / Dimension | 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/°C |