
Ohmite
Product No:
L25J2K0E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES CHAS MNT 2K OHM 5% 25W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.9465
9.9465
10
9.32615
93.2615
25
8.70466
217.6165
50
7.6684
383.42
100
6.632045
663.2045
250
6.010308
1502.577
500
5.595804
2797.902
1000
5.1813
5181.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 270 |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Resistance | 2 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 25W |
| Package / Case | Radial, Tubular |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Size / Dimension | 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/°C |