
KYOCERA AVX
Product No:
L2L14Z225MAB1S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.1585
5.1585
10
4.6417
46.417
50
4.02268
201.134
100
3.50702
350.702
500
2.888095
1444.0475
1000
2.681802
2681.802
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | IDC, L |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL (Multi-Terminal) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.020" (0.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0508 (1220 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.050" L x 0.080" W (1.27mm x 2.03mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7S |