
Ohmite
Product No:
L50J100KE
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES CHAS MNT 100K OHM 5% 50W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.561
15.561
10
14.14265
141.4265
25
12.72886
318.2215
50
10.96091
548.0455
100
10.076935
1007.6935
250
9.54655
2386.6375
500
9.19296
4596.48
1000
8.76868
8768.68
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 270 |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 50W |
| Package / Case | Radial, Tubular |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Size / Dimension | 0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/°C |