
Nichicon
Product No:
LAK2D681MELC30
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.3935
6.3935
10
5.68195
56.8195
50
4.97192
248.596
100
4.54575
454.575
500
3.906457
1953.2285
1000
3.62236
3622.36
2500
3.551328
8878.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nichicon |
| Series | LAK |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.7 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.04 A @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |