
Nichicon
Product No:
LAS2W680MELZ25
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.3105
5.3105
10
4.7785
47.785
50
4.14143
207.0715
100
3.61038
361.038
500
2.973291
1486.6455
1000
2.760909
2760.909
2500
2.707814
6769.535
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nichicon |
| Series | LAS |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 68 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 600 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 690 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |