LB11851FA-AH
onsemi
Product No:
LB11851FA-AH
Manufacturer:
onsemi
Package:
10-Micro
Batch:
Datasheet:
Description:
IC MOTOR DRIVER 6V-16V 10MICRO
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Function Controller - Commutation, Direction Management
Interface PWM
Technology -
Applications Fan Controller
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status Obsolete
Voltage - Load -
Step Resolution -
Current - Output -
Voltage - Supply 6V ~ 16V
Base Product Number LB11851
Motor Type - AC, DC Brushed DC
Motor Type - Stepper -
Output Configuration Pre-Driver - Half Bridge (2)
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (TA)