
E-Switch
Product No:
LB22F23Q3131
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH PB SPDT 3A 250V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.272
9.272
10
8.35715
83.5715
28
8.0068
224.1904
56
7.613062
426.331472
84
7.306744
613.766496
252
6.86925
1731.051
448
6.344224
2842.212352
952
6.125448
5831.426496
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | E-Switch |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Series | LB22 |
| Circuit | SPDT |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | On-On |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Color - Actuator/Cap | Green |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.00mm Dia |
| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3 VDC |