
E-Switch
Product No:
LB22F2GQ7
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH PB DPDT 3A 250V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.9465
9.9465
10
8.96135
89.6135
28
8.5863
240.4164
56
8.164062
457.187472
84
7.835581
658.188804
252
7.366386
1856.329272
448
6.80334
3047.89632
952
6.568737
6253.437624
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | E-Switch |
| Type | Anti-Vandal |
| Series | LB22 |
| Circuit | DPDT |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | On-On |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.00mm Dia |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |