
Taiyo Yuden
Product No:
LBCNF2012KKTR47MAD
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
FIXED IND 0.47UH SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.55385
5.5385
25
0.51414
12.8535
50
0.4351
21.755
100
0.39558
39.558
250
0.37183
92.9575
500
0.332272
166.136
1000
0.268974
268.974
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Multilayer |
| Series | LBCN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Metal |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| DC Resistance (DCR) | 41mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 3.8 A |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 3.8A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |