
onsemi
Product No:
LC898219XI-MH
Manufacturer:
Package:
8-WLCSP (0.97x2.25)
Batch:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 8WLCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.482
1.482
10
1.3224
13.224
25
1.25552
31.388
100
0.963965
96.3965
250
0.851922
212.9805
500
0.807082
403.541
1000
0.627722
627.722
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Interface | I²C |
| Technology | - |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-XFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | 0V ~ 3.3V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 1.4A |
| Voltage - Supply | 2.6V ~ 3.3V |
| Base Product Number | LC898219 |
| Motor Type - AC, DC | - |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Output Configuration | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-WLCSP (0.97x2.25) |