
onsemi
Product No:
LC898301XA-MH
Manufacturer:
Package:
8-WLCSP (0.78x1.58)
Batch:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 3V-5.5V 8WLCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2635
1.2635
10
1.1324
11.324
25
1.07464
26.866
100
0.82517
82.517
250
0.72922
182.305
500
0.69084
345.42
1000
0.53732
537.32
2500
0.510454
1276.135
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Interface | PWM |
| Technology | - |
| Applications | Haptic Feedback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFBGA, WLCSP |
| Product Status | Not For New Designs |
| Voltage - Load | 3V ~ 5.5V |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | 200mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | LC898301 |
| Motor Type - AC, DC | LRA |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-WLCSP (0.78x1.58) |