
Taiyo Yuden
Product No:
LCCNF1608KKTR47MA
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
INDUCTOR MULTILAYER 0.47UH 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.5073
5.073
25
0.47158
11.7895
50
0.399
19.95
100
0.36271
36.271
250
0.340936
85.234
500
0.304665
152.3325
1000
0.24663
246.63
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Multilayer |
| Series | LCCN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Metal |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| DC Resistance (DCR) | 65mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 2.6A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |