
Taiyo Yuden
Product No:
LCDND3030MKTR47MM
Manufacturer:
Package:
1212
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 470NH 4.7A 27 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9215
0.9215
10
0.85785
8.5785
25
0.7923
19.8075
50
0.66006
33.003
100
0.62054
62.054
250
0.554496
138.624
500
0.475304
237.652
1000
0.422484
422.484
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LCDN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1212 (3030 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Metal |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 27mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 4.7 A |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 1212 |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 6.3A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |