
Taiyo Yuden
Product No:
LCXAF6060YEL3R3MMR
Manufacturer:
Package:
2424
Batch:
-
Description:
INDUCTOR POWER 3.3UH SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.71535
7.1535
25
0.66386
16.5965
50
0.56183
28.0915
100
0.51072
51.072
250
0.480054
120.0135
500
0.428982
214.491
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LCXA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 3.3 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2424 (6060 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 32mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 3.8 A |
| Height - Seated (Max) | 0.177" (4.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 2424 |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 9A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |