
Taiyo Yuden
Product No:
LCXND5050PKT220MMG
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 22UH 550MA 540MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.4199
4.199
25
0.3895
9.7375
50
0.32965
16.4825
100
0.29963
29.963
250
0.281618
70.4045
500
0.251674
125.837
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LCXN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 22 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) |
| DC Resistance (DCR) | 450mOhm |
| Current Rating (Amps) | 550 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 16MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 900mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |