
Taiyo Yuden
Product No:
LCXND6060KKT3R3MMG
Manufacturer:
Package:
2424
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.5A 162MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.45695
4.5695
25
0.42408
10.602
50
0.35891
17.9455
100
0.32623
32.623
250
0.30666
76.665
500
0.274037
137.0185
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LCXN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 3.3 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2424 (6060 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 135mOhm |
| Current Rating (Amps) | 1.5 A |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 2424 |
| Frequency - Self Resonant | 42MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1.6A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |