
Taiyo Yuden
Product No:
LCXND6060WHL330MMG
Manufacturer:
Package:
2424
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 33UH 1.1A 286 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.3534
3.534
25
0.32832
8.208
50
0.27778
13.889
100
0.252605
25.2605
250
0.237424
59.356
500
0.212173
106.0865
1000
0.17176
171.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LCXN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 33 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2424 (6060 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 220mOhm |
| Current Rating (Amps) | 1.1 A |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 2424 |
| Frequency - Self Resonant | 10MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1.1A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |