
Eaton - Electronics Division
Product No:
LD1-100-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 10UH 1.13A 182MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3775
1.3775
10
1.2768
12.768
25
1.17838
29.4595
50
0.98211
49.1055
100
0.923115
92.3115
250
0.824942
206.2355
500
0.707085
353.5425
1000
0.62853
628.53
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LD |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 10 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 182mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.13 A |
| Height - Seated (Max) | 0.126" (3.20mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 1.28A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |