
Eaton - Electronics Division
Product No:
LD2-151-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 150UH 1.23A 640MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.615
1.615
10
1.4972
14.972
25
1.38168
34.542
50
1.1514
57.57
100
1.082335
108.2335
250
0.967176
241.794
500
0.829008
414.504
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LD |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 150 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 640mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.23 A |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 950mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |