
KEMET
Product No:
LDEDD3470KA5N00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC 2220
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.349
1.349
10
1.06685
10.6685
50
0.92454
46.227
100
0.80009
80.009
500
0.604504
302.252
1000
0.533387
533.387
2500
0.497828
1244.57
5000
0.480044
2400.22
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | LDE |
| Package | Box |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | High Temperature |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Termination | Solder Pads |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) |
| Base Product Number | LDEDD |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |