Home / Circuit Breakers / LEL1-1-51-20.0-A-01-V
LEL1-1-51-20.0-A-01-V
Sensata-Airpax
Product No:
LEL1-1-51-20.0-A-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series LEL
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number LEL1
Voltage Rating - AC 415 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 20A