Home / Circuit Breakers / LELBX1-1-62-15.0-FG-N6-V
LELBX1-1-62-15.0-FG-N6-V
Sensata-Airpax
Product No:
LELBX1-1-62-15.0-FG-N6-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series LEL
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number LELBX1
Voltage Rating - AC 415 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 15A