Home / Circuit Breakers / LELBX1-1-62-16.0-FG-N6-V
LELBX1-1-62-16.0-FG-N6-V
Sensata-Airpax
Product No:
LELBX1-1-62-16.0-FG-N6-V
Illumination None
Actuator Type Rocker
Number of Poles 1
Base Product Number LELBX1
Voltage Rating - AC 415 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 16A