
Texas Instruments
Product No:
LF347BN/NOPB
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5745
2.5745
10
2.30945
23.0945
25
2.17854
54.4635
100
1.85611
185.611
250
1.742832
435.708
500
1.524978
762.489
1000
1.263557
1263.557
2500
1.176414
2941.035
5000
1.132837
5664.185
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 13V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 7.2mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LF347 |
| Current - Input Bias | 50 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 36 V |