
STMicroelectronics
Product No:
LF347DT
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.988
0.988
10
0.8873
8.873
25
0.84208
21.052
100
0.69179
69.179
250
0.646684
161.671
500
0.571501
285.7505
1000
0.451184
451.184
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 16V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.4mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LF347 |
| Current - Input Bias | 20 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 44 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 44 V |