
Texas Instruments
Product No:
LF347N
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.874
0.874
10
0.76665
7.6665
25
0.71972
17.993
100
0.587385
58.7385
250
0.545604
136.401
500
0.46436
232.18
1000
0.371488
371.488
2500
0.336661
841.6525
5000
0.313443
1567.215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 13V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 7.2mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LF347 |
| Current - Input Bias | 50 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Voltage - Input Offset | 5 mV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 36 V |