
Texas Instruments
Product No:
LF353DRE4
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.3876
3.876
25
0.35492
8.873
100
0.2641
26.41
250
0.239286
59.8215
500
0.198037
99.0185
1000
0.148532
148.532
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 13V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Supply | 3.6mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LF353 |
| Current - Input Bias | 50 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 5 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 7 V |