
Texas Instruments
Product No:
LF398M
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC SAMPL/HOLD 1 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.736
2.736
10
2.4586
24.586
25
2.31952
57.988
100
1.976095
197.6095
250
1.855464
463.866
500
1.623531
811.7655
1000
1.34521
1345.21
2500
1.252442
3131.105
5000
1.206054
6030.27
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | - |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Sample and Hold |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Current - Supply | 4.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LF398 |
| Current - Input Bias | 10 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |