
Texas Instruments
Product No:
LF444ACN/NOPB
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.1065
3.1065
10
2.78635
27.8635
25
2.63416
65.854
100
2.28304
228.304
250
2.165924
541.481
500
1.943491
971.7455
1000
1.639092
1639.092
2500
1.557136
3892.84
5000
1.498596
7492.98
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 600µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LF444 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 14 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 44 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 44 V |