LKG1H223MKZ
Nichicon
Product No:
LKG1H223MKZ
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 50V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 22000 µF
Applications Audio
Lead Spacing 0.709" (18.00mm)
Polarization Polar
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can - Solder Lug
Product Status Last Time Buy
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Height - Seated (Max) 3.268" (83.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 8.3 A @ 120 Hz