
Nichicon
Product No:
LLS1C223MELA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.5315
4.5315
10
3.65275
36.5275
50
3.14127
157.0635
100
2.84905
284.905
500
2.1185
1059.25
1000
1.97239
1972.39
2500
1.899344
4748.36
5000
1.862817
9314.085
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nichicon |
| Series | LLS |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 22000 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 4.44 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.106 A @ 50 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |