
Nichicon
Product No:
LLS2D331MELY
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.5435
3.5435
10
2.86995
28.6995
50
2.5042
125.21
100
2.19127
219.127
500
1.66953
834.765
1000
1.460834
1460.834
2500
1.40866
3521.65
5000
1.356486
6782.43
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nichicon |
| Series | LLS |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 330 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.787" Dia (20.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.181" (30.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.56 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.34 A @ 50 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |