LLS2D331MELY
Nichicon
Product No:
LLS2D331MELY
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 147
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 330 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 200 V
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 1.56 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.34 A @ 50 kHz