
Nichicon
Product No:
LLS2D331MELZ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.591
3.591
10
2.90225
29.0225
50
2.53251
126.6255
100
2.21597
221.597
500
1.68834
844.17
1000
1.477288
1477.288
2500
1.424534
3561.335
5000
1.371772
6858.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nichicon |
| Series | LLS |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 330 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.984" (25.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.51 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.265 A @ 50 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |