
Nichicon
Product No:
LLS2D681MELA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.2655
4.2655
10
3.83895
38.3895
50
3.32747
166.3735
100
2.900825
290.0825
500
2.388927
1194.4635
1000
2.218288
2218.288
2500
2.175633
5439.0825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nichicon |
| Series | LLS |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 680 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.181" (30.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.48 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.72 A @ 50 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |