
Nichicon
Product No:
LLS2W680MELY
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.3915
3.3915
10
2.7417
27.417
50
2.39286
119.643
100
2.093705
209.3705
500
1.595183
797.5915
1000
1.395788
1395.788
2500
1.345932
3364.83
5000
1.296085
6480.425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nichicon |
| Series | LLS |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 68 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| Size / Dimension | 0.787" Dia (20.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.181" (30.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 710 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.0153 A @ 50 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |