
Texas Instruments
Product No:
LM124DR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.722
0.722
10
0.6327
6.327
25
0.59432
14.858
100
0.484975
48.4975
250
0.450414
112.6035
500
0.383344
191.672
1000
0.306679
306.679
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.5V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.4mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM124 |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |