
STMicroelectronics
Product No:
LM124DT
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0045
2.0045
10
1.8031
18.031
25
1.70126
42.5315
100
1.44932
144.932
250
1.360856
340.214
500
1.190749
595.3745
1000
0.986622
986.622
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM124 |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |