
Texas Instruments
Product No:
LM13700M/NOPB
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP TRANSCOND 2 CIRC 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5295
1.5295
10
1.3642
13.642
25
1.29466
32.3665
100
1.063525
106.3525
250
0.994118
248.5295
500
0.878522
439.261
1000
0.693576
693.576
2500
0.64734
1618.35
5000
0.614973
3074.865
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 50V/µs |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Transconductance |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.6mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LM13700 |
| Current - Input Bias | 400 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Output / Channel | 500 µA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |