
Texas Instruments
Product No:
LM139AJ/PB
Manufacturer:
Package:
14-CDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14CDIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.478
14.478
10
13.3038
133.038
25
12.75242
318.8105
100
11.23603
1123.603
250
10.684574
2671.1435
500
9.995254
4997.627
1000
9.16806
9168.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Collector, Open-Drain, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | LM139 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 16mA @ 5V |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 14-CDIP |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.1µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2mV @ 30V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |