
Texas Instruments
Product No:
LM1458MX/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0545
1.0545
10
0.94335
9.4335
25
0.89528
22.382
100
0.735395
73.5395
250
0.68742
171.855
500
0.607506
303.753
1000
0.479608
479.608
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.5V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LM1458 |
| Current - Input Bias | 200 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 36 V |