LM150KUQP
Banner Engineering Corporation
Product No:
LM150KUQP
Description:
LASER DISPLACEMENT SENSOR; RANGE
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series LM
Package Bulk
Cable Length 5.906" (150.00mm)
Light Source Red LED
Response Time -
Product Status Active
Sensing Method Background Suppression
Adjustment Type -
Sensing Distance 5.906" (150mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V