
Texas Instruments
Product No:
LM158J
Manufacturer:
Package:
8-CDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8CDIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.8365
15.8365
10
14.55305
145.5305
25
13.9498
348.745
100
12.29091
1229.091
250
11.68766
2921.915
500
10.933607
5466.8035
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | - |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LM158 |
| Current - Input Bias | 40 nA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 8-CDIP |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |