
STMicroelectronics
Product No:
LM201ADT
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8335
1.8335
10
1.64445
16.4445
25
1.55192
38.798
100
1.322115
132.2115
250
1.241422
310.3555
500
1.086249
543.1245
1000
0.90004
900.04
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.5V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LM201 |
| Current - Input Bias | 25 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 700 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 44 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |