
Texas Instruments
Product No:
LM20323MH/NOPB
Manufacturer:
Package:
20-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG BUCK ADJ 3A 20HTSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.351
4.351
10
3.90545
39.0545
25
3.69246
92.3115
100
3.200075
320.0075
250
3.035972
758.993
500
2.724182
1362.091
1000
2.297499
2297.499
2500
2.182625
5456.5625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | LM20323 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 520kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output (Max) | 25.2V |
| Supplier Device Package | 20-HTSSOP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |