
Texas Instruments
Product No:
LM224DR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.3477
3.477
25
0.31312
7.828
100
0.21641
21.641
250
0.182248
45.562
500
0.148086
74.043
1000
0.113914
113.914
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.5V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.4mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM224 |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |