
STMicroelectronics
Product No:
LM224DT
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.646
0.646
10
0.56525
5.6525
25
0.53086
13.2715
100
0.433105
43.3105
250
0.402306
100.5765
500
0.34238
171.19
1000
0.273904
273.904
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM224 |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |