
STMicroelectronics
Product No:
LM224QT
Manufacturer:
Package:
16-QFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 16QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8075
0.8075
10
0.7144
7.144
25
0.6707
16.7675
100
0.547485
54.7485
250
0.508554
127.1385
500
0.43282
216.41
1000
0.346256
346.256
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | LM224 |
| Current - Input Bias | 20 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |