
Texas Instruments
Product No:
LM239AQDREP
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 DIFF 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6435
1.6435
10
1.47915
14.7915
25
1.39536
34.884
100
1.18902
118.902
250
1.11644
279.11
500
0.976885
488.4425
1000
0.809419
809.419
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Collector, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | LM239 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 20mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Quiescent (Max) | 2mA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2.5mV @ 30V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |